جستجو در سایت …
تازه ها
تماس سریع:
آدرس:
افغانستان، کابل، دشت برچی، گولایی مهتاب قلعه
شماره های تماس:
0202570822
0778614699
ایمیل آدرس:
info@ahlobait.edu.af
تقویم
دلو ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« جدی    
 ۱۲۳۴۵۶
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰  

اولین جشن فارغ التحصیلی مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت (ع) برگزار شد

مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت اولین جش فارغ التحصیلی دانش آموختگان این مؤسسه را برگزار نمود.

از نخستین دور فارغ­التحصیلی دانش­آموختگان مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت طی مراسم بزرگ و با شکوه در روز پنجشنبه مورخ ۱۱/۹/۱۳۹۵ با اشتراک چهره های سیاسی، علمی، فرهنگی، معاون ریاست اجرائیه، وزرای کابینه، نمایندگان شورای ملی، سران احزاب و نهاد های مدنی، مسئولان و اساتید دانشگاه­های دولتی و خصوصی، دانشجویان و خانواده های شان، مؤسس،رئیس و هیئت رهبری مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت  تجلیل به عمل آمد.

مراسم با قرائت قرآن­کریم و پخش سرود ملی آغاز گردید. سپس داکتر سید حبیب الله طاهری رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت به ایراد سخن پرداخت.  ایشان ضمن خوش امد­گویی و تقدیر و تشکر از حضور مهمانان این مراسم، فراغت دانشجویان این مؤسسه را به خود آنها و خانواده های­شان تبریک گفت. داکتر طاهری بر اهمیت و جایگاه ویِژه دانش و معرفت در جامعه ما تأکید نمود. وی با ذکر آیات و روایات خاطر نشان کرد که دانش و علم اندوزی در آموزه های دین اسلام به وجه احسن مورد توجه قرار گرفته و حتی اولین آیاتی که بر پیامبر اسلام نازل شده است در همین زمینه است. ایشان اشاره کرد که از دید دین اسلام، مسأله علم و دانش یک امر حیاتی،اساسی،بنیادین و زیربنایی است. وی خاطر نشان کرد که پیشرفت جوامع  بشری به تناسب پیشرفت دانش و علم اندوزی در آن جوامع است. داکتر طاهری با اشاره به اوضاع معارف و تحصیلات عالی کشورما یادآور آمار و ارقام رسمی شد که از جانب نهادهای ذی­ربط داخلی و بین المللی منتشر شده است. ایشان گفت: “بر اساس گزارش­های وزارت معارف و یونسکو بیشترین جمعیت روستایی کشور ما بی­سوادند”. رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت، در ادامه سخنان خویش، بیان داشت: “این مؤسسه با توجه به فضای حاکم فرهنگی و علمی بر کشور، این افتخار را دارد که بخشی از مسئولیت دینی و انسانی خود را در این راستا انجام داده و طی چهارسال گذشته تعداد زیادی از اقشار مختلف جامعه که مشتاق علم و معرفت بودند، جذب و پس از گذراندن یک دوره تحصیلی، اکنون تقدیم جامعه کند. داکتر طاهری با توجه به کاستی های نظام تحصیلات عالی کشور، روی کیفیت دانشگاه­های دولتی و خصوصی تأکید نمود. مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت در این میان، بیشترین تلاش خویش را روی کیفیت تحصیلات دانشجویان این مؤسسه نموده است. به همین دلیل در چندین نوبت ارزیابی که وزارت محترم تحصیلات عالی انجام دادده است، مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت جزء مراکز،مهم، معتبر و معیاری محسوب شده است. وی در ادامه سخنان خویش با توجه به خصوصی بودن این مؤسسه تحصیلی  بیان داشت که هدف از ایجاد و تأسیس این مؤسسه، انتشار دانش و معرفت بوده و این مؤسسه هیچ­گاهی در پی سود مالی و اقتصادی نیست. به همین دلیل دست اندرکاران این مؤسسه تلاش نموده است که بیشترین تخفیف­ها را در زمینه فیس تحصیلی دانشجویان اعمال نمایند.  داکتر طاهری  در ادامه سخنانش راجع به خدمات تحصیلات تکمیلی که تا کنون از طرف مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت به مشتاقان علم و دانش ارائه شده است، توضیح داد که: مؤسس این مؤسسه تا این زمان، با دو دانشگاه در خارج از کشور تفاهمنامه­هایی را به امضا رسانده است که بر مبنای آن، بیش از هفتاد دانشجو را جهت گذراندن مقطع تحصیلی ماستری به خارج از کشور اعزام شده است. این هم، می­رساند که مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت، به دنبال رساندن فرزندان این آب و خاک به قله­های رفیع علم و دانش ومعرفت است. رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت در اخیر در کنار علم اندوزی و دانش پروری، دانش آموختگان این مؤسسه را به داشتن اخلاق نیکو و تذکیه نفس دعوت نموده و خاطر نشان نمود که بر اساس نص قرآن کریم، تذکیه نفس، مقدم بر تعلیم و تعلم است. رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت سخنان خویش را با تبریک مجدد به مناسبت فراغت دانش­آموختگان این مؤسسه، بار دیگر از حضور مهمانان این مراسم تقدیر و تشکر نمود.

 سخنران بعدی این محفل، آقای غفاری نایب مجلس نمایندگان شورای ملی افغانستان بود. ایشان ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فراغت دانش­آموختگان، اتمام این دوره تحصیلی را  در شرایط فعلی کشور یک فرصت بزرگ و استثنایی محسوب نمود. زیرا این فرصت برای تعدادی زیادی از فرزندان این آب و خاک میسر نیست.نایب مجلس نمایندگان، دانش­آموختگان حاضر در این مراسم را از سرمایه­های جامعه افغانستان بر شمرد.

سخنران دیگر این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین استاد مرتضوی مؤسس مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت بود. ایشان ضمن سپاس از حضور مهمانان این محفل، اولین دور فارغ التحصیلی دانشجویان این مؤسسه را به هیئت رهبری، کارمندان و اساتید مؤسسه تبریک گفته و از تلاش های مستمر و ثمربخش دست اندرکاران مؤسسه، تقدیر و تشکر نمود. آقای مرتضوی در ادامه بیان داشت که تلاش می کند تا زمینه و ظرفیت  بیشتر علمی و تحصیلی در این مؤسسه به وجود بیاورد. ایشان با تأکید بر اهمیت فراگیری علم ودانش خاطر نشان کرد که مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت هیچ­گاهی در پی سود آوری مالی نبوده  و تلاش کرده است برای اقشار مختلف جامعه زمینه فراگیری علم و دانش را فراهم سازد.

یکی از سخنرانان محفل، حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه بود. ایشان نیز ضمن تبریک فراغت دانشجویان مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت، از خدمات و زحمات دست اندرکاران این مؤسسه تشکر نمود. ایشان خدمات این مؤسسه را برای کشور مفید و قابل قدر دانست. ایشان تأکید نمود که اساتید و دانشجویان دانشگاه­ها وظیفه دارند با سلاح علم و دانش، به مبارزه فکری علیه تندروی­ها و افراطیت­های موجود در جامعه بپردازد.

در این محفل علاوه بر اجرای سرود توسط گروه سرود لیسه عالی اهل­بیت تعدادی جوانان نمایشنامه­ی تمثیلی را نیز اجرا نمودند.

در اخیر مراسم، تبریک­نامه­ها و تندیس­هایی که از طرف مؤسسه تحصیلات عالی اهل­بیت در نظر گرفته شده بود، به دانشجویان اهدا گردید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مؤسسه تحصیلات عالی اهل بیت (ع) در فیس بوک